Galeria

Galeria

UNIWERSALNY GABINET USPRAWNIANIA LECZNICZEGO
UGUL służy do leczenia schorzeń narządu ruchu za pomocą ćwiczeń ruchowych i podwieszeń. Kabina UGUL jest stosowana w kinezyterapii indywidualnej. Wykonuje się w niej podwieszenia całkowite lub częściowe, wyciąg w pozycji Perschl'a, ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia w odciążeniu z oporem i ćwiczenia z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego.

Na zdjęciu: kabina UGUL.
KINEZYTERAPIA
Ćwiczenia pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Celem ćwiczeń jest utrzymanie ruchomości i elastyczności w stawach, zwiększenie siły mięśni, a także poprawa sprawności fizycznej i koordynacji ruchu.

Na zdjęciu: ćwiczenia czynne w odciążeniu stawów biodrowych.
LECZENIE POPRZEZ RUCH
Ruch ma wpływ na wszystkie narządy organizmu. Działać może miejscowo lub ogólnie usprawniać. Ćwiczenia mogą być prowadzone przez terapeutę lub wykonywane na przyrządach. Stosowane są w schorzeniach narządu ruchu, wadach postawy, zmianach pourazowych, chorobach zwyrodnieniowych, a także w chorobach układu krążenia i oddechowego.

Na zdjęciu: ćwiczenia czynne w odciążeniu stawu kolanowego
FIZYKOTERAPIA
Elektroterapia wykorzystuje do celów leczniczych prąd stały oraz prądy zmienne o małej, średniej lub wielkiej częstotliwości. Zabiegi elektroterapii mają zastosowanie w leczeniu schorzeń reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, zespołów bólowych, nerwobóli, zaników mięśni, porażeń, a także zmian pourazowych.

Na zdjęciu: elektroterapia odcinka piersiowego kręgosłupa.
ULTRADŹWIĘKI
Leczniczy wpływ terapii ultradźwiękowej polega na działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i pobudzającym krążenie. Wiązka ultradźwiękowa zmniejsza napięcie mięśni, rozszerza naczynia krwionośne, hamuje procesy zapalne, a także działa na autonomiczny układ nerwowy. Fale ultradźwiękowe są wykorzystywane w leczeniu chorób reumatycznych, zmian zwyrodnieniowych, zespołów bólowych, nerwobóli, zmian skórnych, blizn i owrzodzeń. Stosowane są również w kosmetyce.

Na zdjęciu: terapia ultradźwiękowa stawu łokciowego.
ŚWIATŁOLECZNICTWO
Naświetlanie światłem podczerwonym jest wykonywane przy użyciu lampy Sollux. Działanie lecznicze promieni polega na przyspieszeniu regeneracji uszkodzonych tkanek, wzmożeniu przemiany materii, rozszerzeniu naczyń włosowatych, a także obniżeniu napiecia mięśni. Lampa Sollux jest przydatna w wielu schorzeniach m.in. w leczeniu zapalenia zatok i nerwów czaszkowych oraz różnego rodzaju zmian skórnych.

Na zdjęciu: naświetlanie nerwu trójdzielnego z zastosowaniem filtra niebieskiego.
CIEPŁOLECZNICTWO
Zabiegi ciepłolecznicze z zastosowaniem lampy Sollux mają na celu ogrzanie powierzchni skóry objętej zabiegiem. Zjawisko ogrzania wywołuje odczyny ogólne, które korzystnie wpływają na leczenie miejscowe w termoterapii płytkiej i głębokiej. Zabieg naświetlania można wykonać w pozycji siedzącej lub leżącej.

Na zdjęciu: naświetlanie zatok szczękowych z zastosowaniem filtra czerwonego.
LECZENIE ŚWIATŁEM SPOLARYZOWANYM
Terapia lampą Bioptron wzmacnia organizm, poprawia mikrokrążenie, a także stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne. Światło spolaryzowane jest bezpieczne dla oczu, nie ogrzewa i nie opala. Wnika do 4 cm pod skórę. Działanie światła jest wykorzystywane w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń, zmian pourazowych, chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, schorzeń reumatycznych oraz leczeniu dzieci.

Na zdjęciu: naświetlanie stawu nadgarstkowego.
LASEROTERAPIA
Terapia laserowa polega na wprowadzeniu określonej dawki promieniowania do miejsca objętego chorobą. Laseroterapia odgrywa dużą rolę w leczeniu wielu dolegliwości. Działanie lecznicze obejmuje m.in. choroby zwyrodnieniowe stawów, przewlekłe stany zapalne, zespoły bólowe, trudno gojące się rany i odleżyny oraz utrudniony zrost kości.

Na zdjęciu: laseroterapia stawu kolanowego z wykorzystaniem sondy punktowej.
SKANER
Aplikator skanujący przeznaczony jest do automatycznego skanowania powierzchni ciała. Zapewnia równomierne aplikowanie promieni lasera na całym obszarze poddanym terapii. Skaner umożliwia naświetlanie pola zabiegowego na różne sposoby: elipsą, linią oraz krzywymi w granicach prostokąta.

Na zdjęciu: naświetlanie stawu kolanowego z wykorzystaniem aplikatora skanującego.
MASAŻ
Masaż działa przeciwbólowo, rozluźniająco i stymulująco. Stosowany jest głównie w schorzeniach narządu ruchu, zwyrodnieniach kręgosłupa, stanach po urazach i kontuzjach, niewydolności limfatycznej lub żylnej, obrzękach kończyn górnych po mastektomii. Masaż pomaga również w odchudzaniu oraz zmniejszaniu cellulitis.

Na zdjęciu: masaż odcinka szyjnego kręgosłupa.
AQUAVIBRON
Aparat Aquavibron to urządzenie do masażu leczniczego. Składa się z głowicy wibracyjnej, dwóch węży, tulejki z rozdzielaczem oraz kompletu różnego rodzaju gumowych membran. Kształt zastosowanej do masażu membrany zależy od wskazań leczniczych. Głównym źródłem energii aparatu jest woda przepływająca pod normalnym ciśnieniem, która wywołuje drgania i wibrację głowicy. Aquavibron ma duże działanie lecznicze. Wykorzystywany jest w rehabilitacji i leczeniu uzdrowiskowym.

Na zdjęciu: aparat AQUAVIBRON.
MASAŻ W KĄPIELI WODNEJ
Masaż aparatem Aquavibron może być wykonany na sucho np. na krześle zabiegowym lub w kąpieli wodnej np. w wannie. Woda doskonale przenosi drgania membrany na masowane części ciała, dzięki czemu masaż wykonany w wodzie daje bardzo dobre efekty lecznicze. Działanie masażu obejmuje: zmniejszenie napięcia mięśni, wzrost ich elastyczności i sprężystości, zwiększenie siły i ruchomości w stawach, regenerację tkanek oraz poprawę krążenia krwi i chłonki. Wykonanie masażu podczas kąpieli w ciepłej wodzie lub w kąpieli leczniczej (z zastosowaniem preparatów leczniczych) przyspiesza ustępowanie dolegliwości i powrót do zdrowia.

Na zdjęciu: masaż aquavibron w kąpieli wodnej.
MASAŻ WIROWY KOŃCZYN GÓRNYCH
Masaż wirowy kończyn górnych stanowi formę masażu podwodnego. Delikatny, efektywny hydromasaż uzyskuje się za pomocą strumienia wody o regulowanej sile i temperaturze poprzez szereg rozmieszczonych dysz. Kąpiel wirowa wywołuje przekrwienie kończyn, zmniejsza obrzęk i zastój krwi żylnej, rozluźnia napięte mięśnie, działa przeciwbólowo. Zabieg odgrywa dużą rolę w leczeniu chorób reumatycznych, schorzeń układu krążenia tj. zaburzenia krążenia obwodowego, zmian pourazowych i osłabieniu układu mięśniowo-nerwowego. Masaż jest wykonywany u kobiet po mastektomii, a także w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka.

Na zdjęciu: masaż wirowy kończyn górnych.
KĄPIEL PEREŁKOWA
Pęcherzyki powietrza w kąpieli perełkowej drażnią skórę wywierając działanie o charakterze mikromasażu. Kąpiel wpływa w dużym stopniu na zakończenia nerwów autonomicznych co powoduje ogólne odprężenie nerwowe. Właściwości lecznicze kąpieli perełkowych obejmują zaburzenia regulacji autonomicznej, stany podniecenia nerwowego, bezsenność, lekkie choroby organiczne, zmiany czynnościowe serca i krążenia, nadciśnienie w 1 i 2 okresie, a także niezaawansowaną miażdżycę naczyń.

Na zdjęciu: kąpiel perełkowa.
KĄPIEL LECZNICZA
W kąpielach leczniczych wykorzystuje się preparaty z surowców roślinnych, sole lecznicze i torfy. Oprócz pozytywnego działania ciśnienia hydrostatycznego i temperatury wody, duże znaczenie ma działanie biologiczne różnych składników roślin leczniczych, które ulegają wchłonięciu przez skórę podczas kąpieli. Kąpiel w solance wywołuje wiele miejscowych i ogólnych reakcji w organizmie, zmniejsza pobudliwość nerwów czuciowych i ruchowych, zwiększa ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie krwi, polepsza regulację krążenia krwi, zwiększa odporność.

Na zdjęciu: kąpiel solankowo-perełkowa z lawendą.
KĄPIEL BOROWINOWA
Kąpiel borowinowa jest stosowana w leczeniu uzupełniającym przewlekłych chorób stawów, ścięgien, mięśni, nerwów, kości i okostnej. Zawarte w borowinie kwasy huminowe, enzymy, estrogeny i mikroelementy mają duży wpływ terapeutyczny. Borowina poprawia krążenie krwi, działa rozgrzewająco, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie, łagodzi dolegliwości bólowe (na tle zapalnym, gośćcowym, urazowym i zwyrodnieniowym). Kąpiel borowinowa zalecana jest m. in. przy zmianach zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych, przykurczach mięśni i w chorobach ginekologicznych.

Na zdjęciu: kąpiel borowinowa.